Connect with us

Przechowywanie Żywności

Słoiki – najważniejsze zasady

Published

on

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przechowywanie Żywności

10 potraw, które nigdy nie stracą ważności

Published

on

Twoja spiżarnia prepperska powinna być zaprojektowana tak, aby służyć Ci przez lata i przez lata mogła zaopatrzać Cię w żywność. Ważne jest, aby znać produkty, które nigdy nie tracą ważności, i je uzupełniać. Oczywiście wykorzystamy tez wiele produktów o bardzo wydłużonej dacie ważności.

Spiżarnia Preppersa jest kluczowa

Uruchomienie własnej spiżarni okaże się jedną z najbardziej przydatnych rzeczy, które zrobisz. Wspaniale jest mieć zapasy żywności w różnych sytuacjach.

Powody, dla których musisz założyć spiżarnię prepperską:

  1. Pogoda, klęski żywiołowe i sytuacje awaryjne
  2. Choroba – będą chwile, kiedy będziesz zbyt schorowany, aby dostać się do sklepu
  3. Utrata dochodu – odpowiednio zaopatrzona spiżarnia przygotowawcza zapewni Ci żywność bez względu na aktualną sytuację finansową
  4. Globalna pandemia – czy trzeba mówić więcej? Jeśli rok 2020 nas czegoś nauczył, to tego, że na wszystko trzeba być przygotowanym.

Żywność, która nigdy nie traci ważności

Kiedy budujesz swoją spiżarnię survivalową, możesz być sfrustrowany słoikami i puszkami , które stracą ważność za kilka lat. Jeśli przygotowujesz się odpowiedzialnie, będziesz stale zmieniać swoje zapasy, co oznacza, że ​​wiele z nich trafi do Twojej kuchni, gdy zostaną zastąpione nowszą wersją. Dlatego istotne jest, aby magazynować rzeczy które lubisz i używasz na co dzień. Jeżeli będziesz pilnować odpowiedniej rotacji zapasów to w zasadzie „nigdy” się nie przeterminują.

Więc jakie potrawy będą trwać najdłużej? W rzeczywistości jest kilka, które będą działać przez ponad 30 lat (lub nawet na zawsze), jeśli będziesz je odpowiednio przechowywać. Właściwe przechowywanie żywności oznacza plastikowe wiadra do przechowywania żywności, które chronią przed gryzoniami, dostępem powietrza i światła, a także są przechowywane w chłodnym otoczeniu. Pomoże to drastycznie zmniejszyć zasoby i wysiłki związane z rotacją.
Super jest też przechowywanie w szklanych słojach. Dużo moich zapasów stanowią konserwy. Mają one teoretycznie datę, ważności ale można to z hakować. Więcej przeczytasz tu.

Chociaż te 10 produktów spożywczych może nie reprezentować zbilansowanej diety, możesz je przechowywać i zapomnieć o nich w spiżarni, aby cieszyć się nimi w dowolnym momencie.

Może zainteresują Cię też niezbędne i tanie przedmioty które warto mieć w domu! Zapoznaj się z pełną listą przedmiotów do 100zł, które warto mieć.

1. Miód

Miód może leżeć kilka tysięcy lat

Miód jest uważany za jedyne jedzenie, które nigdy nie traci ważności. Stwierdzono, że słoik miodu sprzed 5500 lat jest jadalny! Po zamknięciu, aby wilgoć nie zepsuła miodu, nie zmieni się jakość ani smak.

Surowy miód jest pełen przeciwutleniaczy i korzystnych składników odżywczych , więc jest czymś więcej niż tylko słodzikiem. Będziesz jednak chciał uniknąć kupowania tego w sklepie. Raczej nie jest to prawdziwy miód. Najlepiej znaleźć swojego dostawce, który ma ule i nie karmi pszczół cukrem. To co w sklepie udaje miód to prawdopodobnie jest to tylko syrop kukurydziany o smaku miodu, a nie prawdziwe rzeczy.

Inne słodziki, które można kupić, to biały cukier i syrop klonowy.

2. Przyprawy

Sól, o ile nie jest jodowana, również będzie trwać wiecznie. Jest to minerał pochodzący z ziemi i naturalnie usuwający wilgoć.

Sól dodaje przypraw do potraw, ale może być również używana do konserwowania mięs po polowaniu. Kiedyś był to też świetny środek płatniczy. Te czasy mogą kiedyś wrócić

Nie zapomnij też o całych przyprawach! Zajmują mało miejsca a po pierwsze są bardzo zdrowe. Jest cała kategoria bloga o ziołach i przyprawach. A po drugie gdy zostaniemy z małą ilością żywności lub będziemy musieli jeść rośliny lub zwierzaki które upolujemy, to przyprawy będą luksusowym dodatkiem do jedzenia.

3. Czysty syrop klonowy

Gdy jest przechowywany nieotwarty, syrop klonowy może trwać wiecznie. Nawet jeśli na powierzchni syropu pojawi się pleśń, można go gotować, odtłuszczać i ponownie przechowywać bez utraty jakości lub smaku.

4. Ryż biały

Biały ryż może przetrwać ponad 30 lat, jeśli jest przechowywany w temperaturze 40 ° w szczelnych pojemnikach do przechowywania żywności, co czyni go idealnym węglowodanem do uzupełnienia zapasów.

5. Suszona fasola

Suszona fasola z 30-letnim okresem przydatności do spożycia stanowi doskonałą opcję dla długoterminowego przechowywania żywności. Ich konsystencja i smak nie będą takie same po długim czasie, ale nadal są jadalne według większości standardów.

6. Cukier

Jeśli trzymasz cukier w hermetycznych pojemnikach do przechowywania żywności, może on służyć przez wiele lat – może nawet na zawsze. Wilgoć, gryzonie i robaki są głównymi wrogami twojego zaopatrzenia w cukier.

7. Sos sojowy

Idealny do spożycia z białego ryżu, zamknięty sos sojowy będzie trwał przez wiele lat dzięki wysokiej zawartości soli.

8. Alkohole wysokoprocentowe

Jeśli społeczeństwo się rozpadnie i będziesz zmuszony spędzać lata poza spiżarnią, będziesz szczęśliwy, wiedząc, że twój mocny trunek się zachowa. Smak może odbiegać od tego, do czego jesteś przyzwyczajony, a część płynu może wyparować z butelek, ale nadal będzie można go pić.

9. Suszone mięso

Pemmican, rdzenny Amerykanin, wykorzystuje jako główny składnik mielone mięso. Pemmican to superfood o niesamowitym okresie przydatności do spożycia.

Sprawdź, jak zrobić suszone mięso tu

10. Mleko w proszku

Chociaż smak i konsystencja nie dorównuje świeżemu mleku, trwałość i łatwy transport mleka w proszku sprawiają, że jest ono podstawą w spiżarniach prepperskich.

Budowa długoterminowej i efektywnej spiżarni może być przytłaczająca i kosztowna. Sprytne zakupy i inwestowanie w szczelne pojemniki do przechowywania żywności ograniczy wydatki i czas spędzany na rotacji. Możesz bezpiecznie przechowywać te 10 produktów spożywczych przez długi czas.

Czy masz żywność, która nigdy nie wygasa, którą dodasz do swojej spiżarni? Daj nam znać w sekcji komentarzy!

Continue Reading

Najpopularniejsze

Copyright © 2021 StrategiePrzetrwania.pl Awemko sp. z o.o.