Connect with us

Zioła i rośliny jadalne

Zioła i przyprawy

Published

on

Rośliny jadalne i zioła to kategoria na blogu, której poświęcę bardzo dużo miejsca. Znajomość roślin które nadają się spożycia i tych trujących moim zdaniem jest bardzo ważna. Nie zawsze da się mieć zapasy żywności.

Gdy trudne warunki się przedłużą na lata to może okazać się, że konieczne jest wrócić do medycyny naturalnej. A wszystkie potrzebne leki matka natura nam zapewnia. Nie twierdzę, żeby nie chodzić do lekarza, żeby było jasne. Ale zioła są super. Warto samemu rozważyć to. Z jednej strony medycyna ma korzenie w leczeniu naturalnym, z drugiej teraz do tego wraca, a z trzeciej jest interes wielkich koncernów. Sam rozważ. A jeszcze o tym wiele napiszę.

Rośliny jadalne to źródło pożywienia, które jest dostępne cały rok. Wiadomo, że w zimę mniej, ale też da się znaleźć kupę smakołyków. Będę pokazywał na kanale YouTube to co ja znajduje i jem w Polskich warunkach. Może być to jedyne źródło jedzenia jak tez uzupełnienie do naszych zapasów czy tego co upolujemy.

Rośliny mają też jeszcze tą zaletę, że można je zerwać i zjeść właściwie od razu. Nie trzeba ich zazwyczaj gotować czy tracić czas i energie na polowanie. O tym będzie jeszcze artykuł.

Przyprawy oprócz właściwości zdrowotnych są ważnym urozmaiceniem diety i dodatkiem smakowym. Zawsze mamy jakąś odmianę i dzięki nim możemy zrobić kilka wersji smakowych z pozoru tego samego dania.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Copyright © 2021 StrategiePrzetrwania.pl Awemko sp. z o.o.